19 C
Пловдив
петък, октомври 4, 2024

Националите до 17 г. няма да играят на европейското

Българският национален отбор по футбол до 17 години загуби от Уелс с 1:2 в последния си мач от европейските квалификации, игран в румънския град Могошоая.

Така тимът ни завърши на последно място в Група 2 само с една точка от нулевето равенство с домакина Румъния, като в първия двубой отборът на селекционера Тодор Симов отстъпи пред Швеция с 1:2.

За финалния турнир в Кипър от нашата група се класира отборът на Швеция, а Уелс се надява да е сред най-добрите втори.

В 52-рата минута Божидар Петров си вкара автогол, с което даде аванс на тима на Уелс. В 74-ата минута Елиът Майлс направи 2:0 за съперника.

Една минута преди края на редовното време Михаил Полендаков вкара почетното попадение за България.