13 C
Пловдив
петък, октомври 4, 2024

Новак Джокович даде сет, но се класира за третия кръг на Уимбълдън

Седемкратният шампион Новак Джокович се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер 2 в схемата сърбин победи участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Джейкъб Фърнли с 6:3, 6:4, 5:7, 7:5 за три часа на корта. 22-годишният британец е номер 277 в световната ранглиста и за първи път участва в основната схема на „Уимбълдън“ и на турнир от Шлема изобщо.

Джокович направи по един пробив по пътя си към успеха в първите два сета. В третата част обаче той загуби подаването си в 12-ия гейм и Фърнли намали изоставането си. В четвъртия сет също се игра равностойно, но бившият номер 1 в света Джокович успя да стигне до пробив в 11-ия гейм и при свой сервис затвори срещата с първия си мачбол.

В третия кръг сърбинът, който се стреми към 25-а титла и записа 372-а победа в турнирите от Големия Шлем, ще играе с Алексей Попирин (Австралия), който елиминира Томас Мартин Ечевери (Аржентина) с 3:6, 6:4, 4:6, 6:4, 6:3.

Номер 9 в схемата Алекс де Минор (Австрия) също продължава напред след успех над Хауме Мунар (Испания) с 6:2, 6:2, 7:5, а 14-ият поставен Бен Шелтън (САЩ) надделя над Лойд Харис (Южна Африка) с 4:6, 7:6(5), 6:7(5), 6:3, 7:6(7) за 3:53 часа.

Канадецът Денис Шаповалов победи Даниел Алтмайер (Германия) с 7:6(3), 6:3, 1:6, 6:7(3), 6:4, Роман Сафиулин (Русия) спечели срещу Томаш Махач (Чехия) с 6:2, 6:4, 5:7, 6:3, а в изцяло италиански сблъсък Лоренцо Музето елиминира Лучано Дардери с 6:4, 4:6, 6:7(5), 6:4, 6:4.