Предстои той да бъде задържан за срок до 72 часа и да му бъде повдигнато обвинение за длъжностно присвояване. Акцията в имоти, свързани с Гайтански и бившия директор на Българската банка за развитие Стоян Мавродиев, беше проведена преди дни.
На 14 август Антикорупционната комисия, прокуратурата и ГДБОП започнаха обиски в офиси и жилища на Румен Гайтански.
Името на Румен Гайтански доби публичност през 90-те години на миналия век, когато се оказа, че фирмите му ДИТЦ и „Волф 96“ са получили концесията за боклука на София. Тя бе прекратена през 2006 г., след като дружествата отказаха да чистят и столицата осъмна с боклуци.
След 3-годишно затишие покрай делата на Гайтански през 2009 г. името му пак изплува покрай готвена концесия за едно от най-големите у нас находища за каолинова суровина край Шумен. Кандидат бе „Мюлер груп“, свързана с Гайтански, но до сделка не се стигна.
През 2018-2019 стана ясно, че Вълка се е върнал в бизнеса с боклука на София, макар и през задния вход. Дружеството му „Грийн партнърс“ има договор с общинската „Чистота Искър“, на която дава техника под наем за почистването на районите „Люлин“, „Красно село“ и „Красна поляна“. Междувременно Гайтански печели договори за сметопочистване и на Стара Загора, Сливен, Кърджали, Поморие и другаде. А през 2020 г. „Зауба“, която е собственост на „Волф“, и консорциумът „Грийн партнърс БКС“ взеха почистването на 8 столични района.
През 2005 г. той изникна като собственик на къпалнята „Мария Луиза“, която от близо 20 години се руши.
През 2022 г. се разбра, че след като вече има опит в събирането на боклука, Гайтански предлага да го гори.