Пловдив
сряда, октомври 23, 2024

Мъката продължава: Безличен Локомотив загуби от Спартак при дебюта на Белия

БСДД

Спартак (Варна) започна с победа при Николай Киров, след като надви с 1:0 гостуващия Локомотив (Пловдив) в мач от 13-ия кръг на efbet Лига.

След успеха си „соколите“ са 4-и с 24 точки, докато техният опонент е 10-и с 13 пункта.

Единственото попадение в този двубой бе дело на Бернардо Коуто, който откри в 87-ата минута.

И двата тима иначе завършиха мача с по 10 души на терена.

В 58-ата минута след втори жълт и червен картон бе изгонен Мартин Паскалев от състава на пловдивчани, докато голмайсторът за домакините Коуто също получи червен картон след втори жълт в 88-ата минута.

Още в първите секунди на мача домакините поискаха дузпа заради предплагаемо нарушение на Костов срещу Ахмедов, но след намесата на ВАР бе потвърдено, че такава няма.

В 23-ата минута отмениха гол на Спартак заради игра с ръка на Ахмедов, отново след намесата на ВАР.

До почивката нямаше нищо интересно, а през второто полувреме опасностите също бяха рядкост.

В 81-ата минута Спартак пропиля отличен шанс, след като Риволие от 3-4 метра направи чудовищен пропуск. Шест минути след това Ахмедов стреля, а Луков отклони топката. Тя обаче попадна право в краката на Коуто, който от 7-8 метра я прати във вратата.

След гола си обаче Които направи огромна глупост, след като получи втори жълт картон, след като си съблече фланелката.