22 C
Пловдив
събота, октомври 5, 2024

Десет от Ботев (Пловдив) шокираха Левски на Колежа

Ботев Пловдив победи Левски с 1:0 в двубой от 11-ия кръг на efbet Лига. На „Колежа“ единственото попадение в мача отбеляза Вини Трубуле 120 секунди преди да изтече редовното време, въпреки че Йонас Там получи директен червен картон в 63-тата минута и остави „канарчетата“ с десет души на терена.

В хода на сблъсъка друг гол на Трибуле бе отменен заради засада. Така „жълто-черните“ прекъснаха серията на „сините“ от шест срещи без допуснато поражение. Отборът на Душан Керкез се изкачи до третото място в класирането с 22 точки. Столичният гранд остава временно на върха с 25 пункта, колкото има и Лудогорец.

Символично начало на двубоя даде актьорът Павел Иванов, който играе Георги Аспарухов във филма „Гунди – Легенда за любовта“. Това явно донесе късмет на „канарчетата“, които вкараха гол в осмата минута. Трибуле засече центриране от близка дистанция, за да завърши добра атака на тима си. Попадението обаче беше отменено заради засада на Нвачукву в хода на нападението.

Футболистите на Левски опитаха да отговорят. Майкон и Сангаре тестваха Ханс Кристиан Берт. Стражът се намеси прекрасно и при двата изстрела. Битката властваше на терена, в средата на полувремето Укаки бе принудително заменен от Никола Илиев. До почивката „сините“ бяха по-активни, без да се възползват от това.

През втората част двата отбора си размениха по едно положение, преди да се стигне до 63-тата минута, когато ВАР се намеси и извика главния съдия да преразгледа действие на Йонас Там срещу Мустафа Сангаре. Реферът показа директен червен картон на бранителя и Ботев остана с 10 души на терена.

Възпитаниците на Генчев така и не се възползваха от численото си преимущество. Дори напротив, в 88-ата минута Вини Трибуле преодоля за втори път Маркович. Този път обаче нямаше какво да попречи на „жълто-черните“ да поведат в резултата.

Сега предстои пауза за националните отбори, а следващият мач на Ботев е на 19 октомври – домакинство на Славия.

Ботев: Ханс Кристиан Бернат, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Ален Корошец, Антонио Перера (Янис Карабельов 58 мин.), Ехидже Укаки (Никола Илиев 22 мин. (Атанас Чернев 66 мин.), Ивелин Попов, Кристиан Нвачукву (Алекса Мараш 66 мин.), Вини Трибуле

Левски: Матей Маркович, Келиан ван дер Кап, Кристиан Димитров, Цунами, Карлос Охене (Джауад Ел Джемили 66 мин.), Алдаир Невес, Кристиан Макун, Евертон Бала(Марин Петков 74 мин.), Майкон (Патрик Габриел-Балчев 74 мин.), Мустафа Сангаре, Александър Колев